SEKCJA SPORTOWA-SkiRace- dedykowana jest dla dzieci od 6-go roku życia.

Zajęcia prowadzone przez absolwenta Akademii Wychowania fizycznego w Krakowie, fizjoterapeutę, byłego zawodnika, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim- Pawła Polaka. Dodatkowe kwalifikacje: Instruktor Dyscypliny Sportu –specjalizacja Narciarstwo Alpejskie , Instruktor Odnowy Biologicznej w Sporcie

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa od 2003 roku. Pracował dla kilku klubów sportowych w Polsce, zdobywając ze swoimi podopiecznymi wysokie miejsca w Narciarskim Pucharze Polski oraz Narciarskiej Lidze Śląskiej. Jest trenerem firmy skiracingdays, która jest partnerem PePesport.

Do tej grupy zapraszamy dzieci i młodzież, które chcą spróbować swoich sił w zawodach rangi rejonowej, ogólnopolskiej oraz światowej w Narciarstwie alpejskim. W okresie letnim treningi oparte na indywidualnych planach treningowych, zajęcia ogólnorozwojowe, siłowe, koordynacyjne itp., stała opieka rehabilitacyjna, testy sportowe. W sezonie zimowym treningi jazdy zadaniowej, slalomu i slalomu giganta z pomiarem czasu i video analizą. W tej grupie zaplanowane są również zgrupowania letnie, przygotowujące do sezonu zimowego oraz wyjazdy na lodowce.

PLAN LETNI:

  • zajęcia ogólnorozwojowe- zajęcia prowadzone na sali gimnastycznej lub w terenie w zależności od pogody. Na tych zajęciach będziemy rozwijać szybkość, zwinność, dynamikę, skoczność, wykonując specjalnie przygotowany plan treningowy. Wszystkie zajęcia będą miały za zadanie przygotować w najlepszy sposób Twoje dziecko do sezonu zimowego. Przed sezonem zimowym oraz po nim będą przeprowadzane testy ogólnorozwojowe, które będą dostępne dla każdego Rodzica.
  • akrobatyka- zajęcia prowadzone przez profesjonalistę, zajęcia obejmują korekcję postawy, stabilizację centralną i obwodową, gimnastykę podstawową oraz niektóre elementy akrobatyki dostosowane do planu treningowego. Zajęcia z akrobatyki niezmiernie wpływają na zwinność oraz koordynację ruchową Twojego dziecka.
  • pływanie- zajęcia na basenie rewelacyjnie kształtują zbalansowany rozwój mięśni, korygują wady postawy.
  • rowery- zajęcia przeprowadzane w okresie letnim, podczas których Twoja pociecha ćwiczy swoją wytrzymałość i siłę, niezbędną do narciarstwa. Treningi odbywają się w terenie. OBOWIĄZKOWO KASKI NA ZAJĘCIACH!
  • rolki- zajęcia prowadzone w okresie letnim, świetne na opanowanie równowagi, w znacznym stopniu przyczyniające się do późniejszych postępów narciarskich. Poprawiają zwinność, koordynację ruchową oraz równowagę.
  • wyjazdy i obozy sportowe

PLAN ZIMOWY:

  • zajęcia ogólnorozwojowe- zajęcia prowadzone na Sali gimnastycznej lub w miarę możliwości w terenie, obejmują wyznaczony zimowy plan treningowy.
  • narty- zajęcia prowadzone na zarezerwowanym stoku, jazda zadaniowa, slalom, slalom gigant. Na tych zajęciach trenujemy i przygotowujemy się do startów w zawodach narciarskich. Na treningu pomiar czasu, analizy przejazdów, video coaching.
 

Aktualności

Zapraszamy na Letnie zajęcia sportowe dzieci w wieku 4-15 lat

Ruszyły zapisy na letnie półkolonie sportowe  Bielsko-Biała  2023

zapisy już trwają-ilość miejsc ograniczona!

TERMINY od 26.06-18.08.2022

Szczegóły w zakładce LATO 2023

 

Pozdrawiam i zapraszam

Katarzyna Siuciak